Ak ste sa rozhodli rozšíriť rady nadšencov tejto prudko sa rozširujúcej kartovej logickej hry, urobili ste pre seba viac, ako si uvedomujete. Okrem zdokonaľovania svojich duševných schopností, budete môcť tráviť svoj voľný čas v kluboch, kde popri hre určite nájdete nových dobrých priateľov a mimoriadne to ocenia i tí, ktorí môžu vďaka znalosti bridžu získať užitočné kontakty hlavne v zahraničí.

A i samotári, ev. tí, ktorí nemajú v svojom okolí žiadny klub alebo aspoň troch ďalších spoluhráčov, môžu sa plne vyžiť a zahrať si na internete s hráčmi na celom svete.


Pokiaľ sa chcete bridž čo najrýchlejšie naučiť, prvým problémom je kde alebo na koho sa obrátiť. Pokiaľ máte v rodine alebo medzi priateľmi a známymi niekoho, o kom viete, že pozná bridž, je to veľké plus a iste vás zoznámi s jeho základmi. Je tu ale jedno úskalie. Často aj veľmi kvalitný hráč nedokáže svoje vedomosti podať tak, aby boli pre novica plne zrozumiteľné. Môže ho zavaliť množstvom pre neho samozrejmých informácií, pričom si neuvedomí, že pre začiatočníka nie sú podstatné a iba u neho vytvárajú dojem, aký je ten bridž komplikovaný. On skutočne úplne jednoduchý nie je, ale vhodne volenými postupnými krokmi sa dá bez väčších problémov dôjsť k cieľu a stať sa dobrým hráčom.


Ak nepoznáte nikoho kdo bridž aktívne hraje, najjednoduchšie bude kontaktovať bridžový klub v svojom meste, kde sa vám určite budú venovať, minimálne vás poinformujú o kurzoch, poskytnú vám materiály vhodné pre začiatočníkov, ev. niektorý z členov klubu si vás zoberie pod patronát.

Nie však každý potencionálny záujemca o bridž má v svojom okolí klub (a obzvlášť na Slovensku – ich prehľad je v sekcii Kluby). V takom prípade jednou z ciest, ako sa naučiť bridž, je prečítať si príručku pre začiatočníkov. Tých je, hlavne v anglickom jazyku, neuveriteľne veľa (bližšie v sekcii Literatúra a časopisy). Je potešiteľné, že i na Slovensku vyšli dve pôvodné slovenské knihy pre záujemcov o bridž.

Pre výuku bridžu sú určite najúčinnejšie kurzy. Nie je to len preto, že sú vedené kvalifikovanými lektormi, ktorí využívajú osvedčené edukačné metódy, ale svoju závažnú úlohu tu zohráva i fakt, že v kolektíve je absorbovanie znalostí veľmi efektívne.


Ak v svojom bydlisku nemáte klub a ani nikoho, kto by sa "postaral" o vaše prvé bridžové kroky, nenechajte sa odradiť. Máte viacero možností.

Okrem už spomínaných príručiek je veľmi efektívnou cestou využiť možnosti internetu, na ktorom sa môžete zoznámiť zo základmi bridžu na jeho viacerých špecializovaných stránkach (pre ev. záujemcov ich Bridge Studio uvádza v sekcii LINKY). Ale keďže ste na stránke rovnakého zamerania, neztrácajte čas surfovaním po iných, ale zoznámte sa s progresívnou metódou výučby bridžu, ktorú odporúča Bridge Studio.

Túto jedinečnú hru, aj keby ste o nej mali iba hmlisté predstavy, vás teda naučíme v tejto sekcii. Ak sa rozhodnete pre náš rýchlokurz QUICKBRIDGE, bude to pre vás tá najlepšia voľba. Veď už v rámci úvodnej lekcie budete hrať a každá ďalšia posunie vašu úroveň výrazne vyššie.

Bolo by vynikajúce pre vás a i pre rozvoj bridžu na Slovensku, keby sa vám podarilo získať aspoň troch ďalších záujemcov (radšej viac), s ktorými by ste sa nielen učili, ale praktický okamžite by ste mohli začať i hrať. Vytvoril by sa tým i zárodok klubu, v rámci ktorého by ste sa mohli pravidelne stretávať a získavať ďalších hráčov. A časom sa tí ambicióznejší môžu zapojiť i do oficiálnych súťaží.


Začnime teda!


Rýchlokurz
Naučte sa najdokonalejšiu kartovú hru na svete    Informácie
    mail: tatranivan@gmail.com
    sms kontakt: 0915 180392.
  

Kontakt v tejto upútavke sa týka záujemcov z Bratislavy a okolia. Kurzy sa konajú v Cafe Esperianza na Žilinskej 3 (blízko Úradu vlády).


Mimobratislavskí záujemci môžu získať ďalšie informácie o kurzoch na:

ŽILINA
tel: 0949 677864
mail: jslabeycius@gmail.com

TRENČÍN
tel: 0902 289 494
mail: a35tn@szm.sk


Záujemci z východnej časti Slovenska sa môžu obrátiť na kluby:

KOŠICE
web:
http://new.bridgekosice.sk/author/kbk/

MICHALOVCE
web:
https://bridzklubmi.estranky.sk/